អគ្គលេខាធិកាបក្សកុំហ្មុយនីសវៀតណាម

អគ្គលេខាធិកាបក្សកុំហ្មុយនីសវៀតណាម តាំងពីថ្ងៃបង្កើតបក្ស(3/2/1930) មករួមមាន :
១-​ ត្រឹន ហ្វូ (Trần Phú) កាន់តំណែង 10/1930-4/1931
២- ឡេ ហុង ហ្វុង (Lê Hồng Phong) កាន់តំណែង 3/1935-6/1936
៣- ហា ហ្វី តឹប (Hà Huy Tập) កាន់តំណែង 7/1936-3/1938
៤- ង្វៀន វ៉ាន់ គឺ (Nguyễn Văn Cừ) កាន់តំណែង 3/1938-1/1940
៥- ទ្រឿង ជីង (Trường Chinh) កាន់តំណែង 5/1941-9/1956
៦- ហូ ជី មិញ (Hồ Chí Minh) កាន់តំណែង 10/1956-9/1960
៧- ឡេ ហ្សន់ (Lê Duẩn) កាន់តំណែង 9/1960-7/1986
៨- ទ្រឿង ជីង (Trường Chinh) កាន់តំណែង 7/1986-12/1986
៩- ង្វៀន វ៉ាន់ លីង(Nguyễn Văn Linh) កាន់តំណែង 12/1986-6/1991
១០- ដូ មឿយ (Đỗ Mười) កាន់តំណែង 6/1991-12/1997
១១- ឡេ ខា ហ្វីវ (Lê Khả Phiêu) កាន់តំណែង 12/1997-4/2001
១២- ណុង ឌឹក ម៉ាញ់ (Nông Đức Mạnh) កាន់តំណែង 4/2001-Now

  1. បញ្ចេញមតិ

ឆ្លើយ​តប

Fill in your details below or click an icon to log in:

ឡូហ្កូ WordPress.com

អ្នក​កំពុង​បញ្ចេញ​មតិ​ដោយ​ប្រើ​គណនី WordPress.com របស់​អ្នក​។ Log Out / ផ្លាស់ប្តូរ )

រូប Twitter

អ្នក​កំពុង​បញ្ចេញ​មតិ​ដោយ​ប្រើ​គណនី Twitter របស់​អ្នក​។ Log Out / ផ្លាស់ប្តូរ )

រូបថត Facebook

អ្នក​កំពុង​បញ្ចេញ​មតិ​ដោយ​ប្រើ​គណនី Facebook របស់​អ្នក​។ Log Out / ផ្លាស់ប្តូរ )

Google+ photo

អ្នក​កំពុង​បញ្ចេញ​មតិ​ដោយ​ប្រើ​គណនី Google+ របស់​អ្នក​។ Log Out / ផ្លាស់ប្តូរ )

កំពុង​ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ %s

%d bloggers like this: